NEXT MEETING: December 9 - Opening Meeting, Noel Pearson Memorial, Wingless Sprints 50 lapper, all divisions,
Small Car Demo

January 19 Results

Junior Sedans

Heat 1 – 8 Laps: 1. W74 Blake Watson, 2. W15 Rhys Lenegan, 3. W61 Jake Blight, 4. W9 Jarrin Bielby, 5. W89 James Bovell, 6. W77 Tim Thompson, 7. W88 Josie Thompson, 8. W39 Karleen Green, DNF: W24 Jordan McDonald, W12 Ryan Penfold 

Heat 2 – 8 Laps: 1. W61 Jake Blight, 2. W15 Rhys Lenegan, W9 Jarrin Bielby, 4. W12 Ryan Penfold, 5. W74 Blake Watson, 6. W89 James Bovell, 7. W88 Josie Thompson, 8. W77 Tim Thompson, 8. W39 Karleen Green, DNS: W24 Jordan McDonald 

Heat 3 – 8 Laps: 1. W15 Rhys Lenegan, 2. W61 Jake Blight, 3. W74 Blake Watson, 4. W9 Jarrin Bielby, 5. W12 Ryan Penfold, 6. W89 James Bovell, 7. W77 Tim Thompson, 8. W88 Josie Thompson, 9. W39 Karleen Green, DNS: W24 Jordan McDonald 

Final – 10 Laps: 

Grid: 1. W15 Rhys Lenegan, 2. W61Jake Blight, 3. W74 Blake Watson, 4. W9 Jarrin Bielby, 5. W89 James Bovell, 6. W12 Ryan Penfold, 7. W77 Tim Thompson, 8. W88 Josie Thompson, 9. W39 Karleen Green 

Result: 1. W15 Rhys Lenegan, 2. W74 Blake Watson, 3. W61 Jake Blight, 4. W9 Jarrin Bielby, 5. W12 Ryan Penfold, 6. W89 James Bovell, 7. W88 Josie Thompson, 8. W77 Tim Thompson, 9. W39 Karleen Green, DNS: W24 Jordan McDonald 

Formula 125’s 

Heat 1 – 8 Laps: 1. W37 Sam Jewell, 2. W13 Braiden Jewell, 3. W27 Christian Pittaway, 4. W83 Jacinta Tester, 5. W63 Ron Pittaway, 6. W82 Craig Tester, 7. W28 Nathan Tester, 8. W2 Phil Cockayne 

Heat 2 – 8 Laps: 1. W13 Braiden Jewell, 2. W37 Sam Jewell, 3. W27 Christian Pittaway, 4. W83 Jacinta Tester, 5. W82 Craig Tester, 6. W28 Nathan Tester, DNF: W2 Phil Cockayne, W63 Ron Pittaway 

Heat 3 – 8 Laps: 1. W37 Sam Jewell, 2. W13 Braiden Jewell, 3. W27 Christian Pittaway, 4. W83 Jacinta Tester, 5. W82 Craig Tester, 6. W28 Nathan Tester, 7. W2 Phil Cockayne, DNS: W63 Ron Pittaway 

Final – 10 Laps: 

Grid: 1. W63 Ron Pittaway, 2. W2 Phil Cockayne, 3. W28 Nathan Tester, 4. W82 Craig Tester, 5. W83 Jacinta Tester, 6. W27 Christian Pittaway, 7. W13 Braiden Jewell, 8. W37 Sam Jewell 

Result: 1. W13 Braiden Jewell, 2. W82 Craig Tester, 3. W28 Nathan Tester, 4. W37 Sam Jewell, 5. W27 Christian Pittaway, 6. W83 Jacinta Tester, 7. W2 Phil Cockayne, DNS: W63 Ron Pittaway 

Street Stocks

Heat 1 – 10 Laps: 1. W44 Peter Herbert, 2. W9 Sean Barrett, 3. W00 Paul Colmer, 4. W46 Todd Barrett, 5. W66 Clint Udecz, 6. W10 David Fall, 7. W14 Tyler Fulcher, 8. W86 Terry Herbert, 9. W119 Peter Bassett 

Heat 2 – 10 Laps: 1. W28 Tim Coxall, 2. W39 Zane Humphries, 3. W2 Brendan Bridges, 4. W78 Brad Phillips, 5. W777 Myra Oborne, 6. W99 Peter Thompson, DNF: W52 Paul Bowman, W18 Hayden Wells, W45 Brad Pierce 

Heat 3 – 10 Laps: 1. W66 Clint Udecz, 2. W28 Tim Coxall, 3. W78 Brad Phillips, 4. W2 Brendan Bridges, 5. W46 Todd Barrett, 6. W86 Terry Herbert, 7. W45 Brad Pierce, 8. W99 Peter Thompson, DNS: W39 Zane Humphries 

Heat 4 – 10 Laps: 1. W00 Paul Colmer, 2. W44 Peter Herbert, 3. W9 Sean Barrett, 4. W52 Paul Bowman, 5. W10 David Fall, 6. W119 Peter Bassett, 7. W14 Tyler Fulcher, 8. W777 Myra Oborne, DNS: W18 Hayden Wells 

Heat 5 – 10 Laps: 1. W52 Paul Bowman, 2. W00 Paul Colmer, 3. W44 Peter Herbert, 4. W9 Sean Barrett, 5. W78 Brad Phillips, 6. W28 Tim Coxall, 7. W99 Peter Thompson, 8. W777 Myra Oborne, DNS: W18 Hayden Wells 

Heat 6 – 10 Laps: 1. W66 Clint Udecz, 2. W46 Todd Barrett, 3. W2 Brendan Bridges, 4. W10 David Fall, 5. W86 Terry Herbert, 6. W45 Brad Pierce, 7. W119 Peter Bassett, DNF: W14 Tyler Fulcher, DNS: W39 Zane Humphries 

Final – 25 Laps: 

Grid: 1. W00 Paul Colmer, 2. W44 Peter Herbert, 3. W66 Clint Udecz, 4. W28 Tim Coxall, 5. W9 Sean Barrett, 6. W2 Brendan Bridges, 7. W46 Todd Barrett, 8. W78 Brad Phillips, 9. W52 Paul Bowman, 10. W10 David Fall, 11. W86 Terry Herbert, 12. W39 Zane Humphries, 13. W119 Peter Bassett, 14. W777 Myra Oborne, 15. W99 Peter Thompson, 16. W45 Brad Pierce, 17. W14 Tyler Fulcher 

Result: 1. W66 Clint Udecz, 2. W28 Tim Coxall, 3. W44 Peter Herbert, 4. W52 Paul Bowman, 5. W10 David Fall, 6. W99 Peter Thompson, 7. W45 Brad Pierce, 8. W78 Brad Phillips, 9. W119 Peter Bassett, DNF: W2 Brendan Bridges, W9 Sean Barrett, W77 Myra Oborne, W00 Paul Colmer, W46 Todd Barrett, W86 Terry Herbert, DNS: W18 Hayden Wells 

Wingless Sprints 

Heat 1 – 10 Laps: 1. W23 Tom Payet, 2. W57 Kyle Beard, 3. W26 Jono Coyle, 4. W40 Daryl Spalding, 5. W3 Brock Zonca, 6. W12 Cody Blight, 7. W5 Michael Keen 

Heat 2 – 10 Laps: 1. W11 Ryan Condren, 2. W56 Brendon Wedge, 3. W95 Scott Elst, 4. W50 Glen Francis, 5. W24 Daniel Coleman, 6. W85 Darryl Ursino 

Heat 3 – 10 Laps: 1. W5 Michael Keen, 2. W56 Brendon Wedge, 3. W50 Glen Francis, 4. W26 Jono Coyle, 5. W24 Daniel Coleman, 6. W40 Daryl Spalding 

Heat 4 – 10 Laps: 1. W11 Ryan Condren, 2. W23 Tom Payet, 3. W95 Scott Elst, 4. W57 Kyle Beard, 5. W12 Cody Blight, 6. W85 Darryl Ursino, DNF: W3 Brock Zonca 

Heat 5 – 10 Laps: 1. W95 Scott Elst, 2. W11 Ryan Condren, 3. W40 Daryl Spalding, 4. W26 Jono Coyle, 5. W5 Michael Keen, 6. W85 Darryl Ursino 

Heat 6 – 10 Laps: 1. W23 Tom Payet, 2. W24 Daniel Coleman, 3. W56 Brendon Wedge, 4. W50 Glen Francis, 5. W57 Kyle Beard, 6. W3 Brock Zonca, 7. W12 Cody Blight 

Final – 20 Laps: 

Grid: 1.W23 Tom Payet, 2. W11 Ryan Condren, 3. W95 Scott Elst, 4. W56 Brendon Wedge, 5. W57 Kyle Beard, 6. W5 Michael Keen, 7. W26 Jono Coyle, 8. W50 Glen Francis, 9. W24 Daniel Coleman, 10. W40 Daryl Spalding, 11. W85 Darryl Ursino, 12. W12 Cody Blight, 13. W3 Brock Zonca 

Result: 1. W11 Ryan Condren, 2. W56 Brendon Wedge, 3. W23 Tom Payet, 4. W24 Daniel Coleman, 5. W95 Scott Elst, 6. W50 Glen Francis, 7. W5 Michael Keen, 8. W40 Daryl Spalding, 9. W85 Darryl Ursino, DNF: W57 Kyle Beard, W3 Brock Zonca, W12 Cody Blight, W26 Jono Coyle 

Formula Sprintcars  

Heat 1 – 8 Laps: 1 W6 Gary Pow, 2. W13 Cameron McCabe, 3. W74 Paul Belfield, 4. W31 Ross Smith, 5. W16 Keith Gorman 

Heat 2 – 8 Laps: 1. W74 Paul Belfield, 2. W6 Gary Pow, 3. W16 Keith Gorman, 4. W31 Ross Smith, 5. W13 Cameron McCabe 

Heat 3 – 8 Laps: 1. W6 Gary Pow, 2. W74 Paul Belfield, 3. W31 Ross Smith, 4. W16 Keith Gorman, 5. W13 Cameron McCabe 

Final – 10 Laps: 

Grid: 1. W6 Gary Pow, 2. W74 Paul Belfield, 3. W31 Ross Smith, 4. W13 Cameron McCabe, 5. W16 Keith Gorman 

Result: 1. W13 Cameron McCabe, 2. W6 Gary Pow, 3. W74 Paul Belfield, 4. W31 Ross Smith, 5. W16 Keith Gorman