NEXT MEETING: December 9 - Opening Meeting, Noel Pearson Memorial, Wingless Sprints 50 lapper, all divisions,
Small Car Demo

November 16 Results

Formula 125s 

Heat 1 – 8 Laps: 1. W37 Sam Jewell, 2. W83 Jacinta Tester, 3. W28 Nathan Tester, DNS: W82 Craig Tester, W29 Brandon Tester, W63 Ron Pittaway, W27 Chris Pittaway, W2 Phil Cockayne. 

Heat 2 – 8 Laps: 1. W37 Sam Jewell, 2. W83 Jacinta Tester, DNF: W28 Nathan Tester, W63 Ron Pittaway, DNS: W29 Brandon Tester, W2 Phil Cockayne, W27 Chris Pittaway, W82 Craig Tester. 

Heat 3 – 5 Laps: 1. W37 Sam Jewell, 2. W83 Jacinta Tester, 3. W28 Nathan Tester, 4. W29 Brandon Tester, DNF: W82 Craig Tester, DNS: W2 Phil Cockayne, W63 Ron Pittaway, W27 Chris Pittaway. 

Heat 4 – 8 Laps: 1. W37 Sam Jewell, 2. W83 Jactina Tester, 3. W29 Brandon Tester, 4. W2 Phil Cockayne, DNF: W28 Nathan Tester, W63 Ron Pittaway, DNS: W27 Chris Pittaway, W82 Craig Tester. 

Junior Sedans 

Heat 1 – 8 Laps: 1. W89 James Bovell, 2. W27 Dylan Sexton, 3. Lincoln Coleman, 4. W66 Seth Hinsey, 5. W39 Karlene Green, 6. W26 Taia Green. 

Heat 2 – 8 Laps: 1. W81 Lincoln Coleman, 2. W27 Dylan Sexton, 3. W89 James Bovell, 4. W66 Seth Hinsey, 5. W39 Karlene Green, 6. W26 Taia Green. 

Heat 3 – 8 Laps: 1. W27 Dylan Sexton, 2. W89 James Bovell, 3. W81 Lincoln Coleman, 4. W66 Seth Hinsey, 5. W39 Karlene Green, 6. W26 Taia Green. 

Heat 4 – 8 Laps: 1. W27 Dylan Sexton, 2. W89 James Bovell, 3. W81 Lincoln Coleman, 4. W66 Seth Hinsey, 5. W39 Karlene Green, 6. W26 Taia Green. 

Street Stocks 

Heat 1 – 10 Laps: 1. W00 Paul Colmer, 2. W66 Clint Udecz, 3. W44 Peter Herbert, 4. W52 Paul Bowman, 5. W55 Brad Carroll, 6. W45 Brad Pierce, 7. W119 Peter Bassett, 8. W318 Freddy Kinsella, 9. W777 Myra Oborne, 10. W47 Wayne Hall, 11. W46 Sharon Brenzi, 12. W57 Jamie Keys, 13. W7 Laura Barras, DNS: W3 Kiel Wignall. 

Heat 2 – 10 Laps: 1. W44 Peter Herbert, 2. W66 Clint Udecz, 3. W00 Paul Colmer, 4. W55 Brad Carroll, 5.W45 Brad Pierce, 6. W119 Peter Bassett, 7. W777 Myra Oborne, 8. W46 Sharon Brenzi, 9. W47 Wayne Hall, 10. W57 Jamie Keys, 11. W7 Laura Barras, DNF: W3 Kiel Wignall, W52 Paul Bowman, DNS: W318 Freddy Kinsella. 

Heat 3 – 10 Laps: 1. W66 Clint Udecz, 2. W44 Peter Herbert, 3. W00 Paul Colmer, 4. W119 Peter Bassett, 5. W45 Brad Pierce, 6. W55 Brad Carroll, 7. W777 Myra Oborne, 8. W57 Jamie Keys, 9. W47 Wayne Hall, 10. W46 Sharon Brenzi, 11. W7 Laura Barras, 12. W3 Kiel Wignall, DNS: W52 Paul Bowman, W318 Freddy Kinsella. 

Heat 4 – 10 Laps: 1. W44 Peter Herbert, 2. W66 Clint Udecz, 3. W00 Paul Colmer, 4. W55 Brad Carroll, 5. W3 Kiel Wignall, 6. W45 Brad Pierce, 7. W119 Peter Bassett, 8. W777 Myra Oborne, 9. W47 Wayne Hall, 10. W46 Sharon Brenzi, 11. W57 Jamie Keys, 12. W7 Laura Barras, DNS: W318 Freddy Kinsella, W52 Paul Bowman. 

Modified Sedans 

Heat 1 – 10 Laps: 1. W12 Aydan Trewern, 2. Kye Blight, 3. W61 Jake Blight, 4. W22 Jason Pearce, 5. W7 Graeme McSweeney, 6. W41 George Beres, 7. W19 Neville Bylund, 8. W4 Miranda Ball. 

Heat 2 – 10 Laps: 1. W1 Kye Blight, 2. W7 Graeme McSweeney, 3. W61 Jake Blight, 4. W41 George Beres, 5. W4 Miranda Ball, 6. W19 Neville Bylund, DNF: W22 Jason Pearce, DNS: Aydan Trewern. 

Heat 3 – 10 Laps: 1. W1 Kye Blight, 2. W12 Aydan Trewern, 3. W7 Graeme McSweeney, 4. W4 Miranda Ball, 5. W61 Jake Blight, DNF: W19 Neville Bylund, DNS: W41 George Beres, W22 Jason Pearce. 

Heat 4 – 10 Laps: 1. W1 Kye Blight, 2. W12 Aydan Trewern, 3. W7 Graeme McSweeney, 4. W61 Jake Blight, 5. W19 Neville Bylund, 6. W4 Miranda Ball, DNS: W22 Jason Pearce, W41 George Beres. 

Production Sedans 

Heat 1 – 8 Laps: 1. W46 Jason Batchelor, 2. W69 Rob Wolfenden, 3. W66 Lisa Fitzgerald, 4. W44 Ernie Menghini. 

 Heat 2 – 8 Laps: 1. W46 Jason Batchelor, 2. W44 Ernie Menghini, 3. W66 Lisa Fitzgerald, 4. W69 Rob Wolfenden. 

Heat 3 – 10 Laps: 1. W46 Jason Batchelor, 2. W44 Ernie Menghini, 3. W69 Rob Wolfenden, DNF: W66 Lisa Fitzgerald. 

Heat 4 – 7 Laps: 1. W46 Jason Batchelor, 2. W44 Ernie Menghini, 3. W69 Rob Wolfenden, DNS: W66 Lisa Fitzgerald. 

Super Sedans 

Heat 1 – 10 Laps: 1. W82 Dustin Higgs, 2. W44 Chris Pavlovich, 3. W81 Gary Higgs, 4. W92 Warren Hambley, 5. W3 Colin Knox, 6. W91 Dean Trotter, 7. W33 Graham Wake. 

Heat 2 – 10 Laps: 1. W81 Gary Higgs, 2. W82 Dustin Higgs, 3. W44 Chris Pavlovich, 4. W91 Dean Trotter, 5. W3 Colin Knox, 6. W33 Graham Wake, 7. W92 Warren Hambley. 

Heat 3 – 10 Laps: 1. W82 Dustin Higgs, 2. W44 Chris Pavlovich, 3. W81 Gary Higgs, 4. W3 Colin Knox, 5. W92 Warren Hambley, 6. W91 Dean Trotter, 7. W33 Graham Wake. 

Heat 4 – 10 Laps: 1. W82 Dustin Higgs, 2. W81 Gary Higgs, 3. W44 Chris Pavlovich, 4. W3 Colin Knox, 5. W92 Warren Hambley, 6. W91 Dean Trotter, 7. W33 Graham Wake.