NEXT MEETING: December 9 - Opening Meeting, Noel Pearson Memorial, Wingless Sprints 50 lapper, all divisions,
Small Car Demo

November 30 Results

Formula 125s 

Heat 1 – 8 Laps: 1. W13 Braiden Jewell, 2. W82 Craig Tester, 3. W27 Chris Pittaway, 4. W29 Brandon Tester, 5. W28 Nathan Tester, DNF: W69 Murray Pollett, W2 Phil Cockayne, W83 Jacinta Tester, DNS: W63 Ron Pittaway. 

Heat 2 – 8 Laps: 1. W13 Braiden Jewell, 2. W83 Jacinta Tester, 3. W82 Craig Tester, 4. W27 Chris Pittaway, 5. W29 Brandon Tester, 6. W69 Murray Pollett, 7. W28 Nathan Tester, 8. W63 Ron Pittaway, 9. W2 Phil Cockayne. 

Heat 3 – 8 Laps: 1. W13 Braiden Jewell, 2. W83 Jacinta Tester, 3. W82 Craig Tester, 4. W2 Phil Cockayne, DNF: W27 Chris Pittaway, W69 Murray Pollett, W63 Ron Pittaway, W29 Brandon Tester, W28 Nathan Tester. 

Final – 10 Laps: 1. W13 Braiden Jewell, 2. W83 Jacinta Tester, 3. W82 Craig Tester, 4. W2 Phil Cockayne, DNF: W28 Nathan Tester, W27 Chris Pittaway, W29 Brandon Tester, DNS: W63 Ron Pittaway, W69 Murray Pollett. 

Street Stocks 

Heat 1 – 8 Laps: 1. W66 Clint Udecz, 2. W00 Paul Colmer, 3. W17 Josh Martinelli, 4. W44 Peter Herbert, 5. W55 Brad Carroll, 6. W119 Peter Bassett, 7. W10 David Fall, 8. W318 Freddy Kinsella, 9. W45 Brad Pierce, 10. W3 Harlee Madden, 11. W777 Myra Oborne, 12. W47 Wayne Hall, 13. W7 Laura Barras, 14. W46 Carla Fulcher, 15. W57 Jamie Keys. 

Heat 2 – 8 Laps: 1. W00 Paul Colmer, 2. W66 Clint Udez, 3. W44 Peter Herbert, 4. W119 Peter Bassett, 5. W10 David Fall, 6. W45 Brad Pierce, 7. W17 Josh Martinelli, 8. W777 Myra Oborne, 9. W57 Jamie Keys, 10. W7 Laura Barras, 11. W46 Carla Fulcher, DNF: W55 Brad Carroll, W318 Freddy Kinsella, DISQ: W47 Wayne Hall, DNS: W3 Harlee Madden. 

Heat 3 – 8 Laps: 1. W44 Peter Herbert, 2. W17 Josh Martinelli, 3. W00 Paul Colmer, 4. W45 Brad Pierce, 5. W10 David Fall, 6. W66 Clint Udecz, 7. W119 Peter Bassett, 8. W777 Myra Oborne, 9. W7 Laua Barras, 10. W57 Jamie Keys, 11. W46 Carla Fulcher, 12. W47 Wayne Hall, DNS: W55 Brad Carroll, W318 Freddy Kinsella, W3 Harlee Madden. 

Final – 10 Laps: 1. W00 Paul Colmer, 2. W66 Clint Udecz, 3. W44 Peter Herbert, 4. W17 Josh Martinelli, 5. W45 Brad Pierce, 6. W777 Myra Oborne, 7. W10 David Fall, 8. W47 Wayne Hall, 9. W57 Jamie Keys, 10. W46 Carla Fulcher, 11. W7 Laura Barras, DNF: W119 Peter Bassett, DNS: W55 Brad Carroll, W318 Freddy Kinsella, W3 Harlee Madden. 

Junior Sedans 

New Stars Heat 1 – 6 Laps: 1. W4 Mitch Killeen, 2. W81 Lincoln Coleman, 3. W88 Alex Swift, 4. W39 Karlene Green, 5. W9 Isaac Arnold, 6. W26 Taia Green, DNS: W49 Bianca Kennedy. 

Top Stars Heat 1 – 10 Laps: 1. W54 Jayden Meckenstock, 2. W24 Jordan McDonald, 3. W16 Travis Armstrong, 4. W96 Gage Price, 5. W10 Cody Avins, 6. W2 Matthew Iwanow, 7. W11 Jake Avins, 8. W14 Jed Rogers, 9. W89 James Bovell. 

Top Stars Heat 2 – 10 Laps: 1. W74 Blake Watson, 2. W13 Drew Ogle, 3. W95 Liam Hambley, 4. W39 Jarrin Bielby, 5. W15 Heydon Hicks, 6. W84 Jamie Higgs, 7. W12 Ryan Penfold, 8. W5 Josh Fraser. 

New Starts Heat 2 – 6 Laps: 1. W81 Lincoln Coleman, 2. W4 Mitch Killeen, 3. W88 Alex Swift, 4. W39 Karlene Green, 5. W9 Isaac Arnold, 6. W26 Taia Green, DNS: W49 Bianca Kennedy. 

Top Stars Heat 3 – 10 Laps: 1. W2 Matthew Iwanow, 2. W95 Liam Hambley, 3. W74 Blake Watson, 4. W15 Heydon Hicks, 5. W54 Jayden Meckenstock, 6. W10 Cody Avins, 7. W12 Ryan Penfold, 8. W16 Travis Armstrong, 9. W89 James Bovell. 

Top Stars Heat 4 – 10 Laps: 1. W13 Drew Ogle, 2. W39 Jarrin Bielby, 3. W5 Josh Fraser, 4. W24 Jordan McDonald, 5. W84 Jamie Higgs, 6. W14 Jed Rogers, 7. W11 Jake Avins, 8. W96 Gage Price. 

New Stars Heat 3 – 6 Laps: 1. W81 Lincoln Coleman, 2. W4 Mitch Killeen, 3. W39 Karlene Green, 4. W88 Alex Swift, 5. W9 Isaac Arnold, 6. W26 Taia Green, DNS: W49 Bianca Kennedy. 

Top Stars Heat 5 – 10 Laps: 1. W13 Drew Ogle, 2. W2 Matthew Iwanow, 3. W24 Jordan McDonald, 4. W95 Liam Hambley, 5. W5 Josh Fraser, 6. W10 Cody Avins, 7. W84 Jamie Higgs, 8. W12 Ryan Penfold, 9. W89 James Bovell. 

Top Stars Heat 6 – 10 Laps: 1. W74 Blake Watson, 2. W54 Jayden Meckenstock, 3. W15 Heydon Hicks, 4. W16 Travis Armstrong, 5. W11 Jake Avins, 6. W96 Gage Price, 7. W14 Jed Rogers, DISQ: W39 Jarrin Bielby. 

Top Stars Final – 20 Laps: 1. W74 Blake Watson, 2. W2 Matthew Iwanow, 3. W13 Drew Ogle, 4. W24 Jordan McDonald, 5. W10 Cody Avins, 6. W5 Josh Fraser, 7. W39 Jarrin Bielby, 8. W15 Heydon Hicks, 9. W16 Travis Armstrong, 10. W11 Jake Avins, 11. W12 Ryan Penfold, 12. W54 Jayden Meckenstock, 13. W89 James Bovell, DNF: W95 Liam Hambley, W14 Jed Rogers, W96 Gage Price, W84 Jamie Higgs. 

New Stars Final – 12 Laps: 1. W4 Mitch Killeen, 2. W81 Lincoln Coleman, 3. W39 Karlene Green, 4. W88 Alex Swift, 5. W9 Isaac Arnold, 6. W26 Taia Green, DNS: W49 Bianca Kennedy. 

Production Sedans 

Heat 1 – 10 Laps: 1. W57 Nathan Penn, 2. W95 Kyle Sayer, 3. W181 Barry Rose, 4. W71 Mick Hamon, 5. W46 Jason Batchelor, 6. W51 Jamie Oldfield, 7. W12 Rod Musarra, 8. W25 Chris Nardini, W2 Merv Penn. 

Heat 2 – 10 Laps: 1. W21 Shane Whild, 2. W54 Graeme Rafferty, 3. W18 Garry Sutton, 4. W61 Ron Belfield, 5. W31 Kane McDiarmid, 6. W7 Coby Stevens, 7. W27 Mike Kinnear, 8. W17 Jason Whild. 

Heat 3 – 10 Laps: 1. W61 Ron Belfield, 2. W71 Mick Hamon, 3. W25 Chris Nardini, 4. W31 Kane McDiarmid, 5. W54 Graeme Rafferty, 6. W7 Coby Stevens, DNF: W27 Mike Kinnear, DNS: W57 Nathan Penn. 

Heat 4 – 10 Laps: 1. W51 Jamie Oldfield, 2. W12 Rod Musarra, 3. W46 Jason Batchelor, 4. W95 Kyle Sayer, 5. W17 Jason Whild, 6. W18 Garry Sutton, 7. W2 Merv Penn, DNF: W21 Shane Whild, W181 Barry Rose. 

Heat 5 – 10 Laps: 1. W95 Kyle Sayer, 2. W61 Ron Belfield, 3. W18 Garry Sutton, 4. W17 Jason Whild, 5. W2 Merv Penn, 6. W27 Mike Kinnear, DNS: W181 Barry Rose, W21 Shane Whild. 

Heat 6 – 10 Laps: 1. W71 Mick Hamon, 2. W12 Rod Musarra, 3. W46 Jason Batchelor, 4. W51 Jamie Oldfield, 5. W57 Nathan Penn, 6. W31 Kane McDiarmid, 7. W25 Chris Nardini, DNF: W54 Graeme Rafferty, DISQ: W7 Coby Stevens. 

Final – 25 Laps: (Race declared after 16 laps) 1. W71 Mick Hamon, 2. W95 Kyle Sayer, 3. W12 Rod Musarra, 4. W51 Jamie Oldfield, 5. W57 Nathan Penn, 6. W31 Kane McDiarmid, 7. W7 Coby Stevens, 8. W61 Ron Belfield, 9. W25 Chris Nardini, 10. W18 Garry Sutton, 11. W54 Graeme Rafferty, 12. W46 Jason Batchelor, 13. W2 Merv Penn, 14. W17 Jason Whild, DNF: W27 Mike Kinnear, DNS: W181 Barry Rose, W21 Shane Whild. 

Modified Sedans 

Heat 1 – 5 Laps: 1. W7 Graeme McSweeney, 2. W61 Jake Blight, 3. W77 Steve Beres. 

Heat 2 – 5 Laps: 1. W77 Steve Beres, 2. W61 Jake Blight, 3. W7 Graeme McSweeney. 

Heat 3 – 5 Laps (Declared): 1. W7 Graeme McSweeney, 2. W77 Steve Beres, DNF: W61 Jake Blight. 

Final – 8 Laps: 1. W7 Graeme McSweeney, 2. W77 Steve Beres, 3. W61 Jake Blight.