NEXT MEETING: December 9 - Opening Meeting, Noel Pearson Memorial, Wingless Sprints 50 lapper, all divisions,
Small Car Demo

January 4 Results

Formula 125s 

Heat 1 – 8 Laps: 1. W13 Braiden Jewell, 2. W82 Craig Tester, 3. A1 Sam Jewell, 4. W83 Jacinta Tester, 5. W63 Ron Pittaway, 6. W7 Darren Cartwright, 7. W27 Chris Pittaway, 8. W28 Nathan Tester, 9. W2 Phil Cockayne, 10. W66 Michael Deworboies, DNF: W69 Murray Pollett, DNS: W29 Brandon Tester. 

Heat 2 – 8 Laps: 1. A1 Sam Jewell, 2. W83 Jacinta Tester, 3. W27 Chris Pittaway, 4. W28 Nathan Tester, 5. W69 Murray Pollett, DNF: W29 Brandon Tester, W7 Darren Cartwright, W82 Craig Tester, W2 Phil Cockayne, W66 Michael Deworboies, W13 Braiden Jewell, W63 Ron Pittaway. 

Heat 3 – 8 Laps: 1. A1 Sam Jewell, 2. W13 Braiden Jewell, 3. W83 Jacinta Tester, 4. W66 Michael Deworboies, 5. W28 Nathan Tester, DNF: W2 Phil Cockayne, W29 Brandon Tester, W27 Chris Pittaway, W69 Murray Pollett, W82 Craig Tester, DNS: W63 Ron Pittaway, W7 Darren Cartwright. 

Final – 12 Laps: 1. W13 Braiden Jewell, 2. A1 Sam Jewell, 3. W83 Jacinta Tester, 4. W2 Phil Cockayne, 5. W66 Michael Deworboies, DNF: W69 Murray Pollett, W28 Nathan Tester, DNS: W82 Craig Tester, W29 Brandon Tester, W7 Darren Cartwright, W63 Ron Pittaway, W27 Chris Pittaway. 

Street Stocks

Heat 1 – 8 Laps: 1. W92 Shane Devonshire, 2. W66 Clint Udecz, 3. W55 Brad Carroll, 4. W14 Tyler Fulcher, 5. W45 Brad Pierce, 6. W29 Arianne Devonshire, DNF: W318 Freddy Kinsella. 

Heat 2 – 8 Laps: 1. W66 Clint Udecz, 2. W92 Shane Devonshire, 3. W55 Brad Carroll, 4. W45 Brad Pierce, 5. W29 Arianne Devonshire, DNF: W14 Tyler Fulcher, W318 Freddy Kinsella. 

Heat 3 – 8 Laps: 1. W92 Shane Devonshire, 2. W45 Brad Pierce, 3. W29 Arianne Devonshire, DNF: W55 Brad Carroll, W14 Tyler Fulcher, W66 Clint Udecz, DNS: W318 Freddy Kinsella. 

Final – 10 Laps: 1. W66 Clint Udecz, 2. W55 Brad Carroll, 3. W14 Tyler Fulcher, 4. W45 Brad Pierce, W29 Arianne Devonshire, DNF: W92 Shane Devonshire, DNS: W318 Freddy Kinsella. 

Super Sedans 

Heat 1 – 10 Laps: 1. W82 Dustin Higgs, 2. W12 Rick Musarra, 3. W81 Gary Higgs, 4. W44 Chris Pavlovich, 5. W88 Adyme Harvey, 6. W92 Warren Hambley, 7. W10 Kyle Larson, DNF: W666 Nathan Masson, W30 Peter Wallinger, DNS: W101 Rob Knox. 

Heat 2 – 10 Laps: 1. W1 Kodee Brown, 2. W9 Kemble Aylett, 3. W4 Bert Vosbergen, 4. W6 Tristan Green, 5. W14 Peter Lyall, 6. W75 Ben Holland, 7. W91 Dean Trotter, 8. W63 Tony St Jack, DNF: W5 Kevin Bell, DNS: W3 Colin Knox. 

Heat 3 – 10 Laps: 1. W81 Gary Higgs, 2. W1 Kodee Brown, 3. W82 Dustin Higgs, 4. W5 Kevin Bell, 5. W92 Warren Hambley, 6. W91 Dean Trotter, 7. W3 Colin Knox, DNS: W4 Bert Vosergen, W101 Rob Knox, W30 Peter Wallinger. 

Heat 4 – 10 Laps: 1. W14 Peter Lyall, 2. W88 Adyme Harvey, 3. W12 Rick Musarra, 4. W9 Kemble Aylett, 5. W10 Kyle Larson, 6. W6 Tristan Green, 7. W666 Nathan Masson, 8. W63 Tony St Jack, DNF: W44 Chris Pavlovich, W75 Ben Holland 

Heat 5 – 10 Laps: 1. W1 Kodee Brown, 2. W81 Gary Higgs, 3. W82 Dustin Higgs, 4. W14 Peter Lyall, 5. W9 Kemble Aylett, 6. W88 Adyme Harvey, 7. W91 Dean Trotter, 8. W10 Kyle Larson, 9. W63 Tony St Jack, DNS: W30 Peter Wallinger. 

Heat 6 – 10 Laps: 1. W12 Rick Musarra, 2. W5 Kevin Bell, 3. W666 Nathan Masson, 4. W92 Warren Hambley, DNF: W44 Chris Pavlovich, DNS: W101 Rob Knox, W3 Colin Knox, W6 Tristan Green, W75 Ben Holland, W4 Bert Vosbergen. 

Final – 25 Laps: Race declared without a lap completed due to extreme circumstances. 

Production Sedans 

Heat 1 – 8 Laps: 1. W57 Bill Penn, 2. W46 Jason Batchelor, 3. W44 Ernie Menghini, 4. W2 Merv Penn, DNS: W69 Rob Wolfenden. 

Heat 2 – 8 Laps (Declared after 6 laps): 1. W2 Merv Penn, DNF: W46 Jason Batchelor, W44 Ernie Menghini, W57 Bill Penn, DNS: W69 Rob Wolfenden. 

Heat 3 – 8 Laps: Not run due to car numbers.

Final – 10 Laps: Not run due to car numbers. 

Modified Sedans

Heat 1 – 8 Laps: 1. W1 Kye Blight, 2. W7 Graeme McSweeney, 3. W41 George Beres, 4. W61 Jake Blight, 5. W12 Aydan Trewern, 6. W4 Miranda Ball, 7. W11 Sean Theyer, 8. W8 Calon Ball. 

Heat 2 – 8 Laps: 1. W1 Kye Blight, 2. W12 Aydan Trewern, 3. W11 Sean Theyer, 4. W61 Jake Blight, 5. W8 Calon Ball, 6. W7 Graeme McSweeney, 7. W41 George Beres, 8. W4 Miranda Ball. 

Heat 3 – 8 Laps: 1. W12 Aydan Trewern, 2. W1 Kye Blight, 3. W11 Sean Theyer, 4. W7 Graeme McSweeney, 5. W41 George Beres, 6. W8 Calon Ball, 7. W61 Jake Blight, 8. W4 Miranda Ball. 

Final – 12 Laps: 1. W1 Kye Blight, 2. W12 Aydan Trewern, 3. W11 Sean Theyer, 4. W7 Graeme McSweeney, 5. W61 Jake Blight, 6. W8 Calon Ball, 7. W4 Miranda Ball, 8. W41 George Beres.